7/24 SERVİS
BİZİ ARAYIN
Periyodik Bakım

VİDALI KOMPRESÖR VE BAKIMI

İşletmelerin çoğunda çeşitli kompresörler bulunmaktadır. Bunların hemen hepsi pistonlu kompresörlerdendir. Fakat pistonlu kompresörler dezavantajları sebebiyle artık tercih edilmemektedir. Bunun sebebi ise pistonlu kompresörlerin gürültülü çalışması ve yüksek verim elde edebilmek için çok büyük boyutlarda üretildiği içindir. Teknolojinin gelişmesi ile üretilen VİDALI KOMPRESÖRLER sağladığı yüksek verim ve çalışma kolaylığı açısından tercih edilmektedir. Vidalı kompresörlerin bakımı ve kullanımı kolaydır. Üstelik bakımda harcanacak maliyet de azdır. Bunlara karşılık alınan verim de yüksektir.

 Vidalı kompresörlerden üretilen hava yüksek kaliteli olmakla birlikte bu verim pistonlu kompresörlere oranla daha fazladır. Vidalı kompresörlerin çalışma mekanizması şu şekilde işlemektedir:

 Basınçlı hava üretimi yapmak için birbiri içine geçmiş rotor çifti kullanılmakta olup, pozitif yer değiştirmeli kompresör makinesidir. Vida grubundan çıkan basınçlı hava yağ karışımı separetör tankına gider ve basınçlı hava yağdan ayrışır, ayırıcı filtreden geçer. Buradan basınç valfına ulaşır. Yağdan arındırılan hava buradan soğuyarak sisteme gönderilir. Sistemin düzgün çalışabilmesi için emniyetinin sağlanması ve enerji voltajının iyi ayarlanıp kontrol edilmesi gerekmektedir. Vidalı kompresörler de bilmen gereken nokta bakım saatlerini ve günlerini satıcı firmanın belirlediğidir. Kendinizin de yapabileceği ufak tefek bakımlar haricinde vidalı kompresörlerin bakımını teknik ekibe yaptırmalısınız. Yetkili ve tecrübeli teknik ekip elemanlarından destek istemelisiniz. Düzenli yağ değişimini ve filtre temizliğini yapabilirsiniz. Ancak diğer bakım periyotları, emiş grubunun bakımı gibi bakımları teknik ekipten yardım isteyerek yapmalısınız. Vidalı kompresörlerin düzenli bakımını yapmanız kompresörün verimini artıracaktır ve makinenizin ömrünü uzatacaktır. Sizin veya kontrolü sağlayan teknik ekip elemanlarının gözden kaçıracağı en ufak aksaklıklar ilerde ciddi problemler doğurabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için günlük, haftalık, aylık ve yıllık bakımlarını düzenli olarak yaptırmalısınız.

Atlas copco Kompresör 

Ekomak Kompresör

Dalgakıran Kompresör

Tamsan Kompresör

Komsan Kompresör

Sarmak Kompresör

Filo Kompresör

Servis Yedek parça Bakım Hizmeti Vermekteyiz.