7/24 SERVİS
BİZİ ARAYIN
Vidalı Kompresör Bakımının Önemi

Kompresör Bakımı Neden Gerekli ?

Vidalı kompresörlerde bilinmesi gereken  en önemli nokta bakım periyodlarının fabrika tarafından belirlenmiş olması ve mutlaka bu periyotlara uyulması gerektiğidir. Kendinizin de yapabileceği ufak tefek bakımlar haricinde vidalı kompresörlerin bakımını uzman bir teknik ekibe yaptırmalısınız.

Yetkili ve tecrübeli teknik ekip elemanlarından destek istemelisiniz. Düzenli yağ değişimini ve filtre temizliğini yapabilirsiniz. Ancak diğer bakım periyotları, emiş grubunun bakımı gibi bakımları teknik ekipten yardım isteyerek yapmalısınız. Vidalı kompresörlerin düzenli bakımını yapmanız kompresörün verimini artıracaktır ve makinenizin ömrünü uzatacaktır. Sizin veya kontrolü sağlayan teknik ekip elemanlarının gözden kaçıracağı en ufak aksaklıklar ilerde ciddi problemler doğurabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için günlük, haftalık, aylık ve yıllık bakımlarını düzenli olarak yaptırmalısınız.

Kompresörün düzenli bir şekilde bakımını yapmak, makinenin ömrünü uzatmak ve verimini artırmak için son derece önemlidir. Verimsiz kompresör sistemleri daha fazla enerji harcamakta ve maddi olarak kullanıcıları zarara uğratmaktadır. Üreticinin talimatlarına uygun olarak gerçekleştirilen kompresör bakımı hem tasarruf etmenizi hem de kompresör sisteminizin ömrünün uzamasını sağlayacaktır. Bu yazımızda kompresör bakımının nasıl yapılması gerektiğini inceledik.