7/24 SERVİS
BİZİ ARAYIN
Dizel Kompresör Uygulama Alanı

Dizel Kompresör Nedir?

Dizel hava kompresörü, elektrik motorlu ve pistonlu kompresörlere ek olarak üretilen, isminden de anlışalacağı üzere dizel motorla çalışan kompresörlerdir. Dizel hava kompresörlerinin çalışma tekniği diğer elektrikli hava kompresörleri ile aynıdır. Burada devreye giren tek fark; dizel motorun gerekli tasarım tekniği ile düzenlenmesi gerekmektedir.

Dizel Kompresör Neden Tercih Edilir?

Dizel kompresörler şase üzerine yerleştirilerek üretimi yapılır. Tekerleklerin de montajı ile rahat hareket etmesi sağlanmaktadır. Tasarımının rahatlığı ve pratikliği sayesinde işletme ve şantiyelerde kullanım alanlarında elektrik bağlantısına gerek duymadan çalıştırılabilir.

Dizel Hava Kompresörü Nasıl Çalışır?

Dizel hava kompresörü üzerinde çalıştırma düğmesi ve bir anahtar bulunmaktadır. Sistemi bir araba sistemine benzeyen dizel hava kompresörü akü sayesinde çalışmasına devam eder. Dizel hava kompresörü üzerinde bulunan kontrol panelinde basınç göstergesi, motor hararet ve kompresör hararet göstergesi bulunmaktadır. Bunlar da sizlerin kompresörün denetimini yapmanızda kolaylık sağlamaktadır.

Dizel Hava Kompresörü Avantajları

  1. Dizel hava kompressörü akü ile çalıştığı için elektrik bağlantısı olmadan da çalışabililir.
  2. Tekerlekli taşıma özelliği ile rahat hareket ettirme olanağına sahiptir.

Dizel Hava Kompresörü Dezavantajları

  1. Yakıt ile çalıştığı için masrafı fazla olabilmektedir.
  2. Yakıt tüketimi fazladır.
  3. Motor yapısının dizel teknolojisine sahip olmasından dolayı maliyeti yüksektir.

Dizel hava kompresörü ile ilgili kurulum, tamirat ve bakım gibi hizmetlerimizden faydalanmak için İLETİŞİM sayfamızdan bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz