7/24 SERVİS
BİZİ ARAYIN
Kompresör Start Almıyor

Kompresör Çalışmıyor

Kompresör start almıyor arızası ile ilgi bir çok arızalar olmakta ve bu arızaların çözümleri örneklerle yazılarımızda açıklamak tayız start verilen kompresör çalışmıyor ise ilk önce yapılacak işlemler fazları kontrol etmek olacaktır. Fazlar arası ölçülmelidir gelen fazlar normal ise vidalı kompresör üreten üreticiler kompresör vida dönüş yönünü doğru sağlamak amacı ile faz sırası role  koymuşlardır. bu faz sıralaması  hava üreten vidalı kompresörün dönüş yönünün doğru yönde dönmesi için konulan bir roledir. Bu önemli iki adımdan emin olduktan sonra aşağıdaki yönergelere dikkat ediniz.

Vidalı kompresör‘ün en çok sık rastlanan arıza hararet sorunudur. Kış aylarında 60 – 70 derece arası çalışmaktadır. Yaz aylarında ise ortalama genelde hararet saati 90 derecedir. Kompresör Start almıyor ise hararet 100 ve 110 dereceyi bulmuş ise kompresör kendini korumaya alacaktır. Hararet alt değere ulaşınca kompresör çalışmaya hazır durumdadır. Bu durumlarda kompresörün yağ seviyesi ve yağ filtresini kontrol etmeden çalıştır mayınız. Kompresör bakım işlerinizde firmamız dan yardım talebinde bulunabilirsiniz. Size Bir telefon kadar yakın olan teknik servis ekibimiz arızaya anında müdahale edebilir veya size yapmanız gerekenleri sırasıyla anlatarak makinenizi güvenli bir şekilde çalıştırmanıza yardımcı olacaktır.

Bu Yönergeleri İnceleyiniz

  1. Hararet
  2. Kontaktör
  3. Basınç Sensörü
  4. Basınç Şalteri
  5. Pano Sigortası
  6. Cam Sigortalar
  7. İç Basınç Hava Kontrolü (Kompresörün yağ tankında hava var ise kompresör start almaz)
  8. Elektrik kontrolü
  9. Düşük Faz
  10. Motor ve Vida Kontrolü

Kompresör start almıyor Yazımız da bu arızalar yok ise, bizimle iletişime geçerek teknik servis ekibimiz ile birlikte çözümle yapmanızı öneririz.