7/24 SERVİS
BİZİ ARAYIN
Kompresör Bakım Hataları

KOMPRESÖR FİRMALARININ YAPTIĞI HATALAR

Kompresör firmalarının yaptıkları hatalar, yapmaları gereken hususlarla kıyaslandığında oldukça fazladır. Hatta yapılması gereken bu hususlara uyulmadığından hatalar doğar dememiz yanlış olmaz.

Yapılan en büyük yanlış, bakım yapılması gereken tarihin önemsenmeyip bir sonraki tarihe ertelenmesini sağlamak ve bu şekilde bakım gerektiren sürecin düzenli takibinin yapılmamasına fırsat ortamı yaratmaktır. Yapılan bu yanlış davranış, tüm bunlar yetmezmiş gibi günlük, haftalık ve aylık bakımların büyük ölçüde aksamasına bağlı olarak birçok kompresör arızaları malesef kaçınılmaz olur. İşveren firmalar periyodik bakımı önemsemeyip, servis çağırma zahmetinde bulunmadığı gibi kendi bünyesi içerisinde yapılması gereken kompresör bakım detaylarını da es geçer. Tüm bunların yanlış olduğunu biliyor ve sonradan bizimle iletişime geçen bu tarz müşterilerimizin yanlışlarının farkına varabilmeleri için, yaptıklarının sonuçlarının ne gibi şeyler doğurabileceğini, nelere yol açabileceklerini kendilerine aktarıyoruz. Kompresörde bakıma ne kadar önem verirseniz, kompresörünüzün ömrünü o oranda arttırmış olursunuz. Emek verdiğiniz kadar karşılığını alacağınızı biz biliyoruz ve bu yüzden takibini yaptığımız firmalarda bizimle çalışmayı tercih ediyor. Zamanında yapılması gereken ve yaptığımız bakımlar sayesinde tabiri caizse kompresörünüzü ölümden kurtarıyoruz.  Büyük özveri ve titizlikle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ne kadar kısa sürede bizimle iletişime geçerseniz makinenizin ömrü o kadar fazla uzayacaktır. Aynı zamanda sizin yaparken ihmal edebileceğiniz kompresör bakım eksikliklerini tamamlayarak hataların önüne geçmiş oluruz. Bu şekilde diğer firmalardan bir adım önde hissedeceksiniz kendinizi. Çünkü kompresörlerinizin aksatılmayan bakımı sonrasında yaptığınız işin kalitesi artacak, işi tamamlama sürecinden tasarruf etmiş olacaksınız. Bunun nedeni ise kompresörünüz arızalandığı andaki zaman kayıplarını yaşamayacak olmanız.

Periyodik yapılan bakımlar sayesinde yağ tankında birikme ihtimali olan yağ atıklarının biriktiğinin erken farkına varılmasıyla, makinenizin bu zararlı yağlardan arıtılması sağlanır. Sonrasında üretici firmanın kompresörünüzün markası ve sınıfını dikkate alarak size kullanmanızı önerdiği yağ markalarını kullanmanız gerekir. Yağ ve hava filtrelerinin zamanında değişimi, kompresörde yaşanabilecek arızaların çoğunun büyük ölçüde engeller. Yapılması gereken hususları yüzdelik dilimde değerlendirdiğimizde, büyük paylarda kullanıcı ihmaline endeksli gelişen her arıza çeşidi, bir araya geldiğinde büyük maliyetlerde servis ücreti adı altında bakım ihmali yapanlara fatura detayları olarak geri döner. Bu anlattıklarımız ve daha birçok detayı yaşamak istemiyorsanız hemen Tema Kompresör ile iletişime geçmelisiniz.